معرفی واحد و اهداف

1396/2/16 0:0
معرفی واحد و اهداف

معرفی واحد و اهداف

مرکز توسعه پژوهشهای بالينی به همت معاونت محترم پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مسؤلين محترم مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس در بیست و ششم آذر ماه سال 1392در محل بيمارستان افتتاح گرديد. این واحد تحت نظارت ریاست و معاونت آموزشی بیمارستان و معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشكي بوشهر مشغول به فعاليت مي باشد. كليه خدمات و تسهيلات پژوهشي اين مرکز با پرداخت کمک هزينه معاونت پژوهشي دانشگاه علوم پزشكي بوشهر ارائه مي گردد.

هدف از راه اندازی اين مرکز گسترش کمی و کيفی پژوهشهای بالينی از طريق توانمند سازی اعضاء محترم هيأت علمی بالينی،دستیاران،دانشجویان و سایر پژوهشگران در کلیه زمينه ها از طریق ارائه مشاوره های لازم در مراحل مختلف انجام يک پژوهش واجرای کارگاههای آموزشی مورد نیاز می باشد.در اين راستا ارائه خدمات جانبی در محل کار به منظور تسهيل دسترسی به امکانات لازم با توجه به محدوديت وقت اعضاء هيأت علمی بالينی مد نظر قرار گرفته است. .

هدف اصلی این مرکز تسهیل انجام پژوهش های بالینی توسط اعضای هیات علمی بالینی، دستیاران، دانشجویان و سایر پژوهشگران از طریق ارائه خدماتی است که فرایند تولید محصول پژوهش های بالینی یعنی مقالات علمی را از زمان تحقق ایده تا چاپ در مجلات معتبر را در برمی گیرد.

این خدمات انجام مراحل مختلف این فرایند را با سرعت، دقت و کیفیت بالاتری ممکن می سازد. از آن جائی که پژوهشگران بالینی به دلیل مسوولیتهای مرتبط با فرایند های درمانی و آموزشی از فراغت کمتری برای پرورش ایده های پژوهشی خود برخوردار هستند، ارائه این خدمات میتواند تا حد قابل توجهی انجام پژوهش های بالینی را تسهیل نماید.

از سوی دیگر دستیاران و دانشجویانی که پایان نامه های آنان در حیطه پژوهش های بالینی انجام می شود نیز می توانند از خدمات مشاوره متودولوژی و آمار این مرکز در جهت تدوین و انجام طرح های پژوهشی و پایان نامه های خود بهره مند گردند.  

خدمات:

1.  مشاوره پژوهشی:

مشاوره های مرکز توسعه پژوهشهای بالينی به شرح ذيل است:

1.        مشاوره آمار و اپيدميولوژي:


اين مرکز با استفاده از اعضاء محترم هيأت علمي و متخصصين آمار، اپیدمیولوژی و پزشکی اجتماعی، آمادگي دارد که در ابتداي شروع پژوهش در تعيين نوع مطالعه و حجم نمونه، پژوهشگران را یاری نماید. همچنین با مشاوره در ورود اطلاعات و انجام آزمونهای آماري مناسب ،آنان را در تجزيه و تحليل نتايج آماري ياري نماید.

2.        مشاوره طراحي پژوهش و تهيه پروپزال طرحهاي تحقيقاتي:


اين مرکز با ارائه مشاوره در زمينه تعيين اهداف، فرضيات، نوع مطالعه، متغيرها، روش انتخاب نمونه و تنظيم پرسشنامه، اساتيد و پژوهشگران گرامی را در جهت طراحي مطالعه و نگارش طرح تحقيقاتی خود ،ياری مــی نماید.

3.        مشاوره مقاله نويسی و علم سنجی:  


ويرايش و تصحيح گام به گام مقالات ( انگليسي و فارسي)، آموزش و مشاوره حضوري مقاله نويسي، راهنمايي و نیز ارائه خدمات مشاوره علم‌سنجی (انتخاب مجلات مناسب ومعتبر، ارسال مقاله، ثبت در مرکز ثبت کار آزمائی بالینی ایران) از دیگر خدمات ارائه شده در این مرکز به پژوهشگران می باشد.

  

2.  آموزش:

 

    اين مرکز در نظر دارد فعاليتهاي توانمندسازی پژوهشگران محترم را به صورت دوره ای برگزار نماید.بدین منظورسمينارها و کارگاه هايي در زمينه روش تحقيق، آمار، نحوه نگارش مقالات علمي ، نحوه استفاده از نرم افزارهاي رايانه اي مورد نیاز و نگارش مقالات علمی برگزار خواهد شد که برنامه اين کارگاه ها از طريق مدیرگروه هاي مربوطه و همچنين پايگاه اينترنتی مرکز به اطلاع اعضاي محترم هيأت علمي رسانیده خواهدشد. .
دریافت بروشور مرکز


تاریخ بروز رسانی:   24 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۹۲

 


چاپ | ارسال به ايميل
< >