معرفی واحد و اهداف

1396/2/16 0:0
معرفی واحد و اهداف

معرفی واحد و اهداف

مرکز توسعه پژوهشهای بالينی به همت معاونت محترم پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مسؤلين محترم مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس در بیست و ششم آذر ماه سال 1392در محل بيمارستان افتتاح گرديد. این واحد تحت نظارت ریاست و معاونت آموزشی بیمارستان و معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشكي بوشهر مشغول به فعاليت مي باشد.هدف از راه اندازی اين مرکز گسترش کمی و کيفی پژوهشهای بالينی از طريق توانمند سازی اعضاء محترم هيأت علمی بالينی،دستیاران،دانشجویان و سایر پژوهشگران در کلیه زمينه ها از طریق ارائه مشاوره های لازم در مراحل مختلف انجام يک پژوهش واجرای کارگاههای آموزشی مورد نیاز می باشد.در اين راستا ارائه خدمات جانبی در محل کار به منظور تسهيل دسترسی به امکانات لازم با توجه به محدوديت وقت اعضاء هيأت علمی بالينی مد نظر قرار گرفته است.

برای دسترسی بهتر پژوهشگران ، این واحد در طبقه هم کف ساختمان اداری بیمارستان، جنب سالن کنفرانس دکتر مشتاقی قرار گرفته است. با توجه به نوع فعالیت واحد و به منظور تسهیل خدمت رسانی به دانشجویان و اعضای هیئت علمی ، دو اتاق با فضای فیزیکی هر کدام ۱۸ و۱۲ متر مربع ایجاد شده است که یکی محل استقرار کارشناسان بوده و دیگری اتاق مشاوره اساتید مشاور و دانشجویان می باشد. با موافقت ریاست بیمارستان و معاونت پژوهشی دانشگاه، در این واحد امکانات لازم جهت دسترسی به بانک داده ای pacs بیمارستان جهت استفاده پژوهشگران نیز فراهم شده است.

1.  مشاوره پژوهشی:

مشاوره های مرکز توسعه پژوهشهای بالينی به شرح ذيل است:

1.        مشاوره آمار و اپيدميولوژي:


اين مرکز با استفاده از اعضاء محترم هيأت علمي و متخصصين آمار، اپیدمیولوژی و پزشکی اجتماعی، آمادگي دارد که در ابتداي شروع پژوهش در تعيين نوع مطالعه و حجم نمونه، پژوهشگران را یاری نماید. همچنین با مشاوره در ورود اطلاعات و انجام آزمونهای آماري مناسب ،آنان را در تجزيه و تحليل نتايج آماري ياري نماید.

2.        مشاوره طراحي پژوهش و تهيه پروپزال طرحهاي تحقيقاتي:

 

اين مرکز با ارائه مشاوره در زمينه تعيين اهداف، فرضيات، نوع مطالعه، متغيرها، روش انتخاب نمونه و تنظيم پرسشنامه، اساتيد و پژوهشگران گرامی را در جهت طراحي مطالعه و نگارش طرح تحقيقاتی خود ،ياری مــی نماید.

3.        مشاوره مقاله نويسی و علم سنجی:  


ويرايش و تصحيح گام به گام مقالات ( انگليسي و فارسي)، آموزش و مشاوره حضوري مقاله نويسي، راهنمايي و نیز ارائه خدمات مشاوره علم‌سنجی (انتخاب مجلات مناسب ومعتبر، ارسال مقاله، ثبت در مرکز ثبت کار آزمائی بالینی ایران) از دیگر خدمات ارائه شده در این مرکز به پژوهشگران می باشد.

  

2.  آموزش:

 

    اين مرکز در نظر دارد فعاليتهاي توانمندسازی پژوهشگران محترم را به صورت دوره ای برگزار نماید.بدین منظورسمينارها و کارگاه هايي در زمينه روش تحقيق، آمار، نحوه نگارش مقالات علمي ، نحوه استفاده از نرم افزارهاي رايانه اي مورد نیاز و نگارش مقالات علمی برگزار خواهد شد که برنامه اين کارگاه ها از طريق مدیرگروه هاي مربوطه و همچنين پايگاه اينترنتی مرکز به اطلاع اعضاي محترم هيأت علمي رسانیده خواهدشد. .
لینک دانلود اطلاعات کلی واحد توسعه تحقیقات بالینیتاریخ بروز رسانی:   24 آبان 1400

تعداد بازدید:   ۴

 


چاپ
< >