معرفی واحد و اهداف

1396/2/16 0:0
معرفی واحد و اهداف

معرفی واحد و اهداف

مرکز توسعه پژوهش‌های بالينی به همت معاونت محترم تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مسؤلين محترم مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس در بیست و ششم آذر ماه سال 1392 در محل بيمارستان افتتاح گرديد. این واحد تحت نظارت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، رئیس بیمارستان شهدای خلیج فارس و معاون آموزشی و پژوهشی بیمارستان شهدای خلیج فارس مشغول به فعاليت مي باشد. هدف از راه اندازی اين مرکز گسترش کمی و کيفی پژوهش‌های بالينی از طريق توانمند سازی اعضاء محترم هيأت علمی بالينی، دستیاران، دانشجویان و سایر پژوهشگران در کلیه زمينه ها از طریق ارائه مشاوره های لازم در مراحل مختلف انجام يک پژوهش و اجرای کارگاه‌های آموزشی مورد نیاز می باشد. در اين راستا ارائه خدمات جانبی در محل کار به منظور تسهيل دسترسی به امکانات لازم با توجه به محدوديت وقت اعضاء هيأت علمی بالينی مد نظر قرار گرفته است.

برای دسترسی بهتر پژوهشگران، این واحد در طبقه هم‌کف ساختمان اداری بیمارستان، جنب سالن کنفرانس دکتر مشتاقی قرار گرفته است. با توجه به نوع فعالیت واحد و به منظور تسهیل خدمت رسانی به دانشجویان و اعضای هیئت علمی، دو اتاق با فضای فیزیکی هر کدام 32 و 20 متر مربع ایجاد شده است که یکی محل استقرار کارشناسان بوده و دیگری اتاق مشاوره اساتید مشاور و دانشجویان می باشد. با موافقت ریاست بیمارستان و معاونت پژوهشی دانشگاه، در این واحد امکانات لازم جهت دسترسی به بانک داده ای pacs بیمارستان جهت استفاده پژوهشگران نیز فراهم شده است. همچنین 4 سیستم  MEDLINE واقع در کتابخانه بیمارستان شهدای خلیج فارس قرار دارد که جهت استفاده کاربران مراجعه کننده به واحد و کتابخانه قرار گرفته است.

 

 

 

خدمات واحد:

۱- مشاوره آمار و اپیدمیولوژی: این واحد با بهره‌مندی از اعضاء محترم هيأت علمي و متخصصين پزشکی اجتماعی، آمار و اپیدمیولوژی آمادگي دارد که در ابتداي شروع پژوهش در تعيين موضوع و طراحی پژوهش، حجم نمونه و تجزيه و تحليل نتايج آماري پژوهشگران را یاری نماید. برنامه مشاورین در لینک زیر:

https://crdcmpgh.bpums.ac.ir/Fa/DynPages-6573.htm

۲-مشاوره مقاله نویسی:  ویرایش و تصحیح گام به گام مقالات ( انگلیسی و فارسی)، آموزش و مشاوره حضوری مقاله نویسی، انتخاب مجلات و ارسال مقالات به ژورنالهای معتبر از جمله خدمات ما به شما عزیزان می‌باشد.

۳- داوری طرح‌های تحقیقاتی: پژوهشگران گرامی می‌توانند طرح های تحقیقاتی مرتبط با بیمارستان را به واحد توسعه پژوهش‌های بالینی ارسال کنند و از خدمات داوری سریع شورای پژوهشی بیمارستان استفاده کنند و بدین منظور در سامانه پژوهشیار مرکز هدف اصلی را مرکز توسعه پژوهش ‌های بالینی بیمارستان انتخاب نمایند.

4- برگزاری کارگاه های آموزشی:  جهت توانمند سازی پژوهشی با توجه به نیازسنجی پژوهشی.
لیست کارگاه ها در لینک :
https://crdcmpgh.bpums.ac.ir/Fa/DynPages-9544.htm

5-جستجو منابع علمی در پایگاه های اطلاعاتی: یافتن بهترین منابع مرتبط با پژوهش های شما

6-سابمیت مقالات و امور کامپیوتری 

7- تشکیل تیم های پژوهشی و معرفی منتور

 

قابل توجه پژوهشگران محترم
شما عزیزان در پایان فرایند پژوهشی خود، در قسمت تقدیر و تشکر پایان نامه یا طرح پژوهشی یا مقاله، عبارت زیر را عیناً ذکر نموده و یک نسخه الکترونیک آن را به مرکز تحویل دهید.

واحد توسعه تحقیقات بالینی،  بیمارستان شهدای خلیج فارس،  دانشگاه علوم پزشکی بوشهر،  بوشهر، ایران

Clinical Research Development Center, The Persian Gulf Martyrs Hospital, Bushehr University Of Medical Sciences Bushehr, Iran

 

 

 

 

لینک دانلود اطلاعات کلی واحد توسعه تحقیقات بالینی

 

 


تاریخ بروز رسانی:   28 دی 1401

تعداد بازدید:   ۱

 


چاپ
< >